مقاله

10 سوالی که باید هنگام انتخاب کلینیک دامپزشکی بپرسید

10 سوالی که باید هنگام انتخاب کلینیک دامپزشکی بپرسید

10 سوالی که باید هنگام انتخاب کلینیک دامپزشکی بپرسید

یافتن کلینیک دامپزشکی مناسب از مهم ترین چالش هایی است که شما برای مراقبت از حیوان خانگی خود با آن روبرو هستید. اگر به خانه ای جدید نقل مکان کرده اید یا به تازگی تصمیم به نگهداری از حیوان خانگی گرفته اید، احتمالا به دنبال درمانگاه خوب برای حیوان خود خواهید بود. مطالعه این مطلب به شما کمک می کند که دامپزشکی را بیابید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد.  در این جا به 10 سوال کلیدی که به شما در یافتن کلینیک مناسب یاری می رسانند، خواهیم پرداخت.

1- به چه نوع کلینیک دامپزشکی نیاز دارم؟

ارائه خدمات دامپزشکی در مکان های مختلف انجام می گردد. هر کلینیک دامپزشکی، سطوح متفاوتی از خدمات را ارائه می دهد. برخی از آنها فقط به واکسیناسیون سگ یا گربه شما می پردازند. این مکان ها با این که برای تزریق به موقع واکسن حیوان خانگی شما مناسب هستند، اما خدماتی در زمینه مراقبت و درمان بیماری حیوان ارائه نمی دهند.

قبل از این که حیوان خانگی شما دچار بیماری شود، باید با یک دامپزشک که دارای تخصص در زمینه مراقبت های اولیه حیوانات باشد، ارتباط برقرار کنید. دامپزشکان عمومی مانند پزشکان خانواده بوده و حیوان شما احتمالا به آنها نیاز پیدا خواهد کرد. دامپزشکان عمومی، خدمات بیشتری را نسبت به پزشکان عمومی انسان ارائه می دهند. درکلینک های عمومی دامپزشکی خدماتی مانند مراقبت های پیشگیرانه، درمان بیماری های حیوانات خانگی، جراحی های عمومی، تمیز کردن دندان ها و بسیاری از موارد دیگر انجام می شود. بسیاری از دامپزشکان تنها در محیط درمانگاه کار کرده و برخی دیگر به خدمات رسانی در محل زندگی شما می پردازند.

برخی از کلینیک های دامپزشکی، خدمات اورژانسی نیز ارائه می دهند. اما اکثرا توصیه می کنند، برای خدمات اورژانسی به دنبال بیمارستان حیوانات باشید. اورژانس و بیمارستان های حیوانات توسط گروهی از دامپزشکان و پرستاران دامپزشکی تشکیل می شوند. این دامپزشکان برای تریاژ، تشخیص و درمان بیماری حیوانات و شرایط فوری مثل تروما، مسمومیت، بیماریهای حاد و بیماری های مزمن آموزش دیده اند.

انتخاب کلینیک دامپزشکی

2- برای رسیدن به کلینیک دامپزشکی چند دقیقه باید رانندگی کنید؟

برای برخی از دارندگان حیوان خانگی رانندگی به مدت 30 دقیقه و یا بیشتر مشکلی ایجاد نمی کند. اما اکثر افراد ترجیح می دهند، کلینیک نزدیک تر باشد، بخصوص اگر حیوان خانگی شما بیمار باشد یا در ماشین دچار اضطراب و ناآرامی شود. پس توصیه ما این است که مسافت را در انتخاب مکان های خدمات دامپزشکی حتما در نظر بگیرید.

3- آیا ساعت کاری کلینیک برای شما مناسب است؟

یکی از موارد مهم در انتخاب کلینیک دامپزشکی، بررسی ساعت کاری آنها است. درمانگاه های دامپزشکی بسته به موقعیت مکانی و تعداد پرسنل، ساعات کاری متفاوتی دارند. پس مطمئن شوید که درمانگاهی را انتخاب کرده اید که با برنامه کاری شما چه صبح، چه عصر و چه آخر هفته هماهنگ باشد. با این که بسیاری از مطب های دامپزشکی ساعت کاری مشخصی دارند، کلینیک ها ساعت کاری طولانی داشته و بعضی از آنها شبانه روزی هستند. بنابراین اگر برنامه کاری شما مشخص نیست، بهتر است، درمانگاه های شبانه روزی حیوانات را انتخاب نمایید.

4- چه گونه هایی را درمان می کند؟

شیوه ها و روش های دامپزشکی در گونه های حیوانی مختلف، متفاوت است. بسیاری از کلینیک های کوچک به درمان بیماری های سگ یا گربه می پردازند، اما برخی دیگر گونه های کمیاب، پستانداران کوچک، پرندگان، خزندگان و یا حیوانات بزرگ را درمان می کنند. بنابراین اگر حیوان خانگی شما چیزی غیر از سگ و گربه است، به دنبال درمانگاه هایی از نوع دوم باشید. همچنین شما می توانید، کلینک های مخصوص به هرحیوان را انتخاب کنید. به طور مثال درمانگاه مخصوص گربه می تواند، به کاهش استرس گربه شما در بازدید با دامپزشک کمک کند.

انتخاب کلینیک دامپزشکی

5- چه خدمات پزشکی را ارائه می کند؟

سطح خدمات ارائه شده توسط کلینیک های دامپزشکی به تجهیزات، سطح تجربه و آموزش کارکنان بستگی دارد. اکثر آنها خدمات عمومی مانند مراقبت های پیشگیرانه، مراقبت عمومی از بیمار، جراحی عمومی و دندانپزشکی را انجام می دهند. برخی از درمانگاه های حیوانات می توانند، آزمایش خون را انجام داده و در همان روز نتیجه را مشخص کنند، در صورتی برخی دیگر باید نمونه خون را به آزمایشگاه بفرستند. بعضی از دامپزشکان عمومی در زمینه ارتوپدی، سونوگرافی، طب سوزنی، پزشکی توانبخشی و غیره آموزش دیده اند. اطلاع از این که دامپزشکان چه تخصصی داشته و چه خدماتی را انجام می دهند، از نکات کلیدی در انتخاب کلینیک دامپزشکی است.

6- آیا خدمات غیر پزشکی اضافه ارائه می دهد؟

برخی از کلینیک های دامپزشکی به ارائه خدمات غیر پزشکی نظیر نظافت، مراقبت شبانه روزی، مراقبت روزانه و یا کلاس های آموزشی می پردازند. وجود این خدمات در کنار دامپزشک اصلی شما که حیوان خانگی شما را می شناسد، می تواند، مزیت بزرگی باشد.

7- روش ارتباطی به چه صورت است؟

در گذشته اکثر کلینیک های دامپزشکی از تلفن به عنوان ابزار ارتباط با مشتریان خود استفاده می کردند. با پیشرفت تکنولوژی، روش های ارتباطی دیگر مانند پیامک، ایمیل، تماس های تصویری نیز به روش های ارتباطی افزوده شد. افزون بر آن در بسیاری از درمانگاه های حیوانات امکان ویزیت آنلاین حیوان خانگی فراهم است که ممکن است، مورد توجه علاقه مندان به ارتباطات دیجیتال قرار بگیرد.

8- آیا نظر اکثر مراجعین در مورد کلینیک دامپزشکی مثبت است؟

پرسیدن نظر مراجعین به صورت حضوری و یا خواندن آنلاین نظرات مراجعین می تواند، در انتخاب کلینیک دامپزشکی خوب کمک کننده باشد. بهتر است، به یک نظر اکتفا نکرده و تمامی تجارب مثبت و منفی مراجعان را بررسی نمایید. بدین ترتیب می توانید، بینشی کلی در مورد مکان مورد نظر کسب نمایید.

انتخاب کلینیک دامپزشکی

9- هزینه ها به چه صورت است؟

مانند تمامی خدمات، ارائه خدمات دامپزشکی نیز مستلزم پرداخت هزینه است. هزینه های کلینیک دامپزشکی بسته به موقعیت مکانی، محیط، تجهیزات، نوع خدمات، تجربه پرسنل و تخصص دامپزشک متفاوت است. متاسفانه بسیاری از درمانگاه های دامپزشکی از بی اطلاعی افراد سوء استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما تحمیل می کنند. پس حتما یکی از فاکتورهای انتخاب خود را ارائه خدمات مناسب در ازای هزینه های معقول در نظر بگیرید.

10- آیا کلینیک دارای گواهینامه تخصصی بوده و معتبر است؟

کلینیک دامپزشکی باید استانداردهای تعیین شده برای محیط، آموزش پرسنل و رعایت پروتکل های بهداشتی را کسب کرده باشد. علاوه بر رعایت استانداردها، روی گشاده و برخورد مناسب پرسنل از مواردی است که باید حتما توسط شما مورد بررسی قرار بگیرد.

انتخاب کلینیک دامپزشکی

کلام آخر

برای داشتن ارتباط موثر و خوب با دامپزشک حیوان خانگی خود، باید کلینیک دامپزشکی را انتخاب کنید که خدمات مورد نیاز شما را با مکان و ساعت کاری مناسب به حیوان خانگی شما ارائه کند. اگر به دنبال چنین مکانی هستید که تمامی انتظارات شما را برآورده نماید، پیشنهاد ما کلینیک دامپزشکی ایرانا است. این درمانگاه دارای بخش های داخلی، جراحی و دندانپزشکی بوده و در زمینه اصلاح و شستشوی حیوان خانگی شما نیز خدمات رسانی می کند.

ایرانا خدمات ویزیت در محل و ویزیت آنلاین را نیز برای رفاه حال دارندگان حیوانات خانگی در نظر گرفته است. خدمات دیگری مانند واکسیناسیون، صدور شناسنامه، صدور گواهی سلامت، میکروچیپ و غیره نیز در این مرکز به صورت تخصصی صورت می پذیرد. ایرانا با بهره مندی از نیروهای متخصص و کادر مجرب، بهترین خدمات را در برابر تعرفه های کاملا مقرون به صرفه به شما مشتریان عزیز ارائه می نماید. برای ارتباط با ما وارد سایت https://iranapetclinic.com/ شده و ویزیت و درمان حیوان خانگی خود را با خیال راحت به ما بسپارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش × 2 =