بیماری انگلی حیوانات, بیماری حیوانات

5 راه اساسی درمان ضد انگلی حیوانات

5 راه اساسی درمان ضد انگلی حیوانات

درمان ضد انگلی حیوانات از جمله مهم ترین و حساس ترین مسائل مرتبط با نگهداری حیوان خانگی است که عدم توجه به آن مشکلات زیادی را برای شما به دنبال خواهد داشت. انگل موجود در بدن حیوان ممکن است به بدن انسان نیز وارد گردد و انسان بیمار شود. به همین دلیل درمان ضد انگلی حیوانات بسیار مهم و قابل توجه است.

حیوانات خانگی شما ممکن است به انواع انگل مبتلا شوند، این موضوع بسیار مهم است و باید توسط افرادی که دارای حیوان خانگی هستند پیگیری شود.

 از رایج ترین روش برای درمان ضد انگلی حیوانات تمیز نگه داشتن محیط و مصرف داروهای ضد انگل است ولی با این حال گاهی به دلیل سهل انگاری، حیوان به انگل مبتلا می شود که برای سلامت اعضای خانواده نیز خطرناک است.

 انواع مدل انگل ها راه های درمان و پیشگیری بسیاری دارند به همین خاطر باید قبل از هرچیزی بدانید که حیوان شما گرفتار چه انگلی شده است و راه درمان آن را  جستجو کنید.

حیوانات اهلی بیشتر به انگل مبتلا می شوند و به همین خاطر این گروه به توجه بیشتری نیاز دارند. مثل انواع توله سگ ها، حیوانات اهلی باردار یا حتی شیرده .

 از میان انگل ها برخی مدل ها بیشتر در حیوانات رویت می شوند، به همین خاطر باید نسبت به از بین بردن آنها اقدام شود.

در مورد انگل های گوارشی باید حساسیت بیشتری داشته باشید، زیرا این انگل ها از طریق تخم در مدفوع حیوانات خانگی یافت می شوند و در صورت عدم رعایت بهداشت محیط منزل و یا مکانی که حیوان در آن حضور دارد، ممکن است منجر به بیماری افراد ساکن آن خانه شود. به همین خاطر یادگیری راه های پیشگیری و درمان بیماری های انگلی اهمیت بسیاری دارد.

 اگر صاحب حیوان خانگی هستید پس حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و اطلاعات مفید و کاربردی بسیاری بدست بیاورید.

5 راه اساسی درمان ضد انگلی حیوانات

بیماری های انگلی حیوانات

بیماری های انگلی عوارض بسیاری خطرناکی دارند و به بدن حیوان و فرد نگهدارنده آسیب جدی وارد می کنند به همین خاطر بهتر است موارد اولیه رعایت و تا حد امکان از این بیماری ها پیشگیری شود.

از جمله مهم ترین راه ها رعایت بهداشت است، چنانچه بهداشت فردی و محیطی حفظ شود آنگاه می توان تا حد چشمگیری احتمال ابتلا شدن به انگل حیوانات را کاهش داد.

باید بدانید که حیوانات باید به طور مرتب واکسینه بشوند، و این واکسینه شدن، بدن حیوان را در برابر ابتلا به انواع بیماری ها مقاوم می کند.

نگهداری از حیوانات، اصول بسیار زیادی دارد که این اصول حتما باید به صورت جدی انجام گیرند تا هم طول عمر حیوان بیشتر شود و هم اینکه سلامت شما و دیگر اعضای خانواده به خطر نیفتد.

 حیوانات باید شناسنامه ویژه داشته باشند و به طور مرتب تاریخ و زمان تزریق واکسن آنها ثبت شود تا که فرد نگهدارنده حیوان دچار اشتباه نشود و بتواند به طور مرتب واکسیناسیون حیوان را انجام دهد.

 درمان ضد انگلی حیوانات تا حد زیادی به علائم بیماری های انگلی بستگی دارد به همین خاطر شما بعد از رویت هر گونه علائم خاص باید آن را بررسی کنید تا در صورت وجود مشکل جهت رفع آن اقدام نمایید.

بیماری های انگلی حیوانات

راه های اساسی برای درمان ضد انگلی حیوانات

مصرف داروهای ضد انگل می تواند یکی از راه های مفید برای درمان ضد انگلی حیوانات باشد، امروزه دامپزشکی بسیار پیشرفت کرده  و برای درمان ضد انگلی حیوانات داروهای بسیاری را وارد بازار کرده است.

قیمت خرید این دارو ها با یکدیگر متفاوت است ولی تاثیر کلی این دارو ها تقریبا مشابه هم می باشد. از جمله داروهای پرمصرف درمان ضد انگلی حیوانات می توان به ارگانوفسفات ها اشاره کرد، این دارو اثرات زیست محیطی ندارد و مصرف آن تنها با هدف درمان و ازبین بردن انگل حیوان بکار می رود.

 باید در نظر داشت که داروهای درمان ضد انگلی حیوانات ممکن است معایبی نیز داشته باشند برای مثال در ارتباط با ارگانوفسفات ها نیز ممکن است سمیت بسیار شدیدی در بدن حیوان به وجود آورد که نتیجه آن اختلال در عملکرد تنفس و تحریک و تشنج است، به همین خاطر توصیه می شود تا قبل از مصرف هر گونه دارو برای درمان ضد انگلی حیوانات از معایب و مزایای آن به خوبی آگاه باشید و آن را با دامپزشک حیوان خود در میان بگذارید.

 و بعد از گرفتن مشورت های لازم دارو مورد نظر خود را خریداری کنید. راه های سنتی و روش های خانگی بسیاری نیز برای درمان بیماری های انگلی وجود دارد، حتی در برخی از موارد دیده شده که افراد از آویشن برای درمان و از بین بردن انگل استفاده کردند، بعضی از روش های خانگی نسبت به روش های شیمیایی مفیدتر هستند و همچنین عوارض کمتری را نیز به دنبال خواهند داشت.

راه های اساسی برای درمان ضد انگلی حیوانات

اهمیت تغذیه درست حیوان خانگی

حیوانات به دلایل مختلفی ممکن است به انگل داخلی و یا خارجی مبتلا شوند که شما چه در مرحله پیشگیری و چه در مرحله درمان ضد انگلی حیوانات باید به تغذیه حیوان توجه کنید.

 برخی از داروهای خانگی را می توان با غذای حیوان مخلوط کرد تا با مصرف آن، انگل های داخلی موجود در بدن حیوان از بین بروند.

آنقدر عوارض ابتلا به بیماری های انگلی زیاد است که تا جایی که می شود باید از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرد.

 برای شروع می توان به رعایت بهداشت و تغذیه درست حیوان و همچنین واکسیناسیون به موقع حیوان اشاره کرد که در صورت رعایت این موارد دیگر نیازی به درمان ضد انگلی حیوانات نیست.

 گاهی با توجه به رعایت تمامی این نکات باز هم ممکن است حیوان به انگل مبتلا شود که در چنین شرایط باید به دنبال درمان ضد انگلی حیوانات باشید که واکسیناسیون و مصرف دارو می توان انتخاب مناسبی باشد.

 یکی دیگر از راه های درمان ضد انگلی حیوانات استفاده از انواع ضدعفونی کننده ها است زیرا بیشتر انگل ها به خصوص انگل های گوارشی از طریق مدفوع گسترش پیدا می کنند به همین خاطر باید محیطی که حیوان در تماس با آن است دائما ضدعفونی شود تا هرگونه عامل بیماری زای انگلی موجود در محیط پاکسازی شود و خطر ابتلا به بیماری حیوان نیز کاهش پیدا کند.

 بعد از مبتلا شدن حیوان، مصرف این ضدعفونی کننده ها اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا حال حیوان شما عامل انتقال دهنده بیماری است و با تماس با سطوح ممکن است انگل را پخش کند و انگل وارد بدن انسان شود و انسان را نیز بیمار کند.

در صورت مشاهده انگل در حیوانات حتما درمان ضد انگلی حیوانات را جدی بگیرید و برای مشاوره گرفتن در این زمینه می توانید با ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهیم .ما با گردآوری تیم حرفه ای در زمینه درمان ضد انگلی حیوانات کوشش می کنیم.

میتوانید همچنین در پت شاپ ایرانا قلاده ضد کک و کنه برای حیوانات خود خریداری کنید.

 

همچنین مقاله 10 نشانه و علائم بیماری در حیوانات خانگی را نیز بخوانید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 5 = سی